W dniu 28.02.2024 r. uczniowie klasy czwartej i piątej mieli możliwość spotkania z artystką- malarką panią Agatą Gurgul - Dzięgiel.

Pani Agata Gurgul - Dzięgiel jest absolwentką Szkoły Podstawowej w Stroniu, PLSP w Nowym Wiśniczu oraz ASP w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz. Autorka wielu realizacji wnętrz prywatnych i sakralnych, projektantka mebli i malarka. Obecnie pracuje jako nauczyciel w KLSP w Nowym Sączu.

W czasie spotkania artystka zapoznała dzieci ze swoją twórczością. Opowiedziała jak powstają jej obrazy. Zaprezentowała przybory potrzebne do stworzenia niezwykłych dzieł. Dzieci dowiedziały się jakich należy użyć pędzli, ołówków, kredek, farb, podkładów i jak mieszać barwy, aby namalować obraz. Spotkanie miało również na celu zachęcenie uczniów do uwrażliwiania na piękno dzieł sztuki, wyrażania własnych doznań i przeżyć w kontaktach ze sztuką, pobudzenie aktywności oraz ekspresji twórczej.

Serdecznie dziękujemy  Pani Agacie za poświęcony nam czas oraz przybliżenie dzieciom zawodu artysty – malarza.