Krzyż przy drodze na którym przymocowana była kapliczka z figurą Matki Boskiej Bolesnej istnieje od roku 1904. Jej fundatorem był Jan Sułkowski. W miejsce tamtej wstawiono figurkę Matki Boskiej Niepokalane Poczęcie. Krzyż z drewnianego na tarasowy zmienili prawnukowie fundatora a kapliczkę nową zafundował Andrzej Sułkowski. Kapliczka ta jest czczona i przystrajana przez właścicieli.

 

 

 

 

     Kapliczka przydrożna na "Kasprzakówce"

    Najstarsi mieszkańcy tego przysiółka pamiętają, że najpierw była mała figurka umieszczona na lipie. W 1959 roku przeniesiono ją do wymurowanej z cegły kapliczki umieszczonej na gruncie prywatnym, obecnie państwa Oleksych. W tym samym roku była też poświęcona. Wybudowano ją na wzór kapliczki, już istniejącej, w Czarnym Potoku k/Łącka. Pierwszymi budowniczymi byli panowie - Chmura i Józef Kuchnia. Po kilkunastu latach odnowił kapliczkę pan Piotr Gurgul  i Leon Oleksy. Obecnie o jej wygląd zewnętrzny i konserwację dbają państwo Oleksowie. W kapliczce za szybką znajduje się obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, a nad wnęką w górnej części kapliczki - krzyżyk, który pierwotnie był umieszczony na lipie. Od 1959 roku po dziś dzień gromadzą się przy kapliczce sąsiedzi i odprawiają nabożeństwa majowe.

 

 

 

     Kapliczka na "Podkrakowcu"

    Kapliczkę wybudował Walenty Urbaniak pod koniec XIX wieku, w podziękowaniu za szczęśliwy powrót z wędrówki "za chlebem" do Budapesztu.

 

 

 

 

 

 

    Kapliczka zakupiona w Kalwarii Zebrzydowskiej przez rodzinę Wielków i postawiona na miejscu budynku mieszkalnego, który spłonął w pożarze.

 

 

 

 

 

 

 

    Fundatorem i założycielem kapliczki był Franciszek Kunicki. Kapliczka ma już około 100 lat.

 

 

 

 

 

 

 

 

   

    

 

Fundatorem kapliczki są rodzice ks. Michała Bargła. Kapliczka została postawiona w roku 1978 na pamiątkę prymicji ks. Michała. Poświęcona została również przez tego księdza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Kapliczka z Panem Jezusem Troskliwym. Obecnie nikt nie wie dokładnie kto ją zbudował i w którym roku. Od kilku lat kapliczka stoi przy drodze. Wcześniej umieszczona była na drzewie koło rzeki.

 

 

 

 

 

 

 

     Kapliczka państwa Sułkowskich

    Budowa została rozpoczęta w 1953 r. Trwała kilka miesięcy. Zbudowana została jako podziękowanie za powrót do zdrowia po ciężko przebytej operacji. Była w całości betonowana. W 1986 r. podczas budowy drogi asfaltowej została przypadkowo podkopana i przewróciła się. Postanowiono więc ją rozebrać i zbudować okazałą kapliczkę z kamienia.

 

 

 

 


   

 

     Lipa na której przymocowana jest kapliczka została zasadzona w 1945 r. z okazji zakończenia drugiej wojny światowej. Pierwszą figurkę zafundowała  Agnieszka Gurgul. Podczas jednej z wiosennych burz piorun uderzył w drzewo i figurka się stłukła. Fundatorem drugiej figurki była Stefania Wojsław.

 

 

 

 

 

      Kapliczka przydrożna na trasie Wolica - Przyszowa

    Kapliczka została zbudowana w 1951 r. Fundatorami byli Kajetan Plata i jego syn Mikołaj. Kapliczkę budowali: Jan Bugajski, Józef Pulit, Bronisław Biedroń i Józef Skirliński. Ołtarz wewnątrz kapliczki wykonał Feliks Wardęga, a drzwi i wnęki Jan Sułkowski. Pracami malarskimi zajął się Leon Gądek, który namalował między innymi na szkle "Chrystusa w cierniowej koronie". Obecnie właścicielem kapliczki jest syn Mikołaja Platy - Stanisław i jego żona Janina. Kapliczka została zbudowana w podzięce Matce Boskiej za przeżytą wojnę. W chwili obecnej dorośli i dzieci zbierają się przy kapliczce by śpiewać majówki.

 

 

 

 

    Fundatorem i twórcą kapliczki był Bolesław Kunicki. W kapliczce znajduje się figurka Matki Boskiej Niepokalanego Poczęcia. Kapliczka została poświęcona przez proboszcza parafii ś.p.ks. Mariana Koterbę.