Drodzy Uczniowie! Drodzy Rodzice!

 

Biblioteka szkolna jest zamknięta, więc nie możemy się spotkać w bibliotece. Możecie jednak czytać w domu, miło i bezpiecznie spędzać czas z książką nie tylko w formie papierowej, ale również elektronicznej. Dla wszystkich którzy lubią czytać zamieszczam dostępne strony internetowe, z których możecie korzystać. Życzę wszystkim zdrowia i do zobaczenia w szkole.

 

https://lektury.gov.pl/ – portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur, książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki.  

 

 https://wolnelektury.pl/- biblioteka czynna 24 godziny na dobę, której zasoby są dostępne całkowicie za darmo.


https://biblioteka.pl/artykul/Polecamy-Darmowy-ebook-o-koronawirusie/9618#comments –„ Masz tę moc” – darmowy ebook o koronawirusie dla dzieci (i nie tylko).Jak wyjaśnić dzieciom, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać jego rozprzestrzenianiu?

 

https://polska-poezja.pl/listawierszy  – serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.

 

https://audio-bajki.pl – nagrania bajek dostępne za darmo w serwisie YouTube.

 

https://www.bajkowisko.pl/posluchaj-za-darmo/ - serwis oferuje wiele nagrań i audiobooków dla dzieci. Na stronie można za darmo przesłuchać 3 bajki, reszta dostępna jest na kanale YouTube.