Szkoła Podstawowa w Stroniu przyłącza się do ogólnopolskiego projektu ekologiczno-dobroczynnegoZbieram to w szkole” organizowanego przez Fundację Missio Cordis.

Głównym celem takiej inicjatywy jest niesienie wsparcia potrzebującym przez pozyskiwanie środków na prowadzenie dzieł socjalnych przez misjonarzy pracujących na terenie Afryki, Azji i Ameryki Południowej. Drugim równie ważnym celem jest uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzeby ochrony środowiska oraz promowanie dobroczynności wśród uczniów. Realizacji tych celów służy zbiórka elektrośmieci, baterii, surowców wtórnych oraz monet.

Środki pozyskane z recyklingu lub sprzedaż tych przedmiotów będą przekazane na wsparcie projektów misyjnych: budowę studni w Czadzie i Tanzanii oraz pomocy dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii.

Od 1 grudnia 2023 r. można będzie dostarczać wyżej wymienione zużyte artykuły do szkoły w środy od 7:30 pozostawiając je przy drzwiach garażu blaszaku za budynkiem biblioteki szkolnej (jeśli sprzęt jest duży) lub bezpośrednio do pana konserwatora Andrzeja Kity.