W poniedziałek 6.05.2024 r. uczniowie klas 1-5 wzięli udział w wyjeździe do Krakowa. Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Centrum Edukacji Lotniczej, które jest jedynym w Polsce ośrodkiem popularyzacji wiedzy w zakresie lotnictwa.

Dzieci miały okazję znaleźć odpowiedź m.in. na pytania: Jak działa samolot? Gdzie można polecieć z Krakowa? Dlaczego prześwietlane są bagaże? Jak wygląda kabina pilota? Czego nie wolno zabierać  na pokład samolotu? Uczniowie z platformy widokowej obserwowali start oraz lądowanie samolotów.

Po wizycie na lotnisku wszyscy uczestnicy udali do opactwa w Tyńcu, gdzie wizyta rozpoczęła się obiadem w klasztornej jadalni. Po posiłku dzieci poprzez różnorodne zajęcia: podchody, warsztaty poznały życie mnichów, wygląd oraz historię klasztoru od średniowiecza do teraźniejszości.