14 marca 2024 r. świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Nie przypadkowo święto to przypada 14 marca  według amerykańskiej tradycji zapisu dat – 3.14, co jest również przybliżeniem liczby Pi. Dzień ten jest także dniem urodzin jednego z wybitnych matematyków Alberta Einsteina.

Uczniowie na lekcjach matematyki poznali historię liczby Pi, mieli okazję doświadczalnie ją wyznaczyć mierząc obwody i średnice różnych okrągłych przedmiotów, których używają w codziennym życiu. Uczniowie klasy czwartej wykonywali fantastyczne rysunki przedstawiające ”Miasto Pi na Niebie”. Piątoklasiści przedstawili liczbę Pi w minecrafcie. Prace uczniów zostały wystawione na szkolnym korytarzu i cieszą się dużym zainteresowaniem starszych i młodszych.

Świętując dzień liczby Pi ogłoszono konkurs matematyczno-plastyczny pod hasłem „Portret liczby Pi”, który zostanie rozstrzygnięty w najbliższym czasie.