SP Stronie liderem sportowej rywalizacji w gminie.

W hali sportowej w Łukowicy odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej dla chłopców i dziewcząt w koszykówce 3x3. Nowym liderem w klasyfikacji generalnej sportowej rywalizacji szkół na terenie gminy Łukowica została Szkoła Podstawowa w Stroniu.

W koszykówce 3x3 mistrzowski tytuł wśród dziewcząt zdobyła drużyna naszej Szkoły w składzie: Gabriela Bugajska, Wiktoria Dziedzina, Kalina Szpiech, Zuzanna Wajda.

Drużyna chłopców została sklasyfikowana na 4 miejscu. Skład: Szymon Kmak, Łukasz Kunicki, Piotr Oleksy, Wiktor Sędzimir.

SP Stronie jak do tej pory zgromadziło najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej sportowej rywalizacji szkół na terenie gminy Łukowica w roku szkolnym 2023/2024.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt, koszykówka 3x3: Stronie; 2. Łukowica; 3. Przyszowa I; 4. Jadamwola; 5. Roztoka; 6. Młyńczyska; 7. Przyszowa II (Berdychów); 8. Świdnik.

Klasyfikacja końcowa chłopców, koszykówka 3x3: Łukowica; 2. Roztoka; 3. Jadamwola; 4. Stronie; 5. Świdnik; 6. Młyńczyska; 7. Przyszowa I; 8. Przyszowa II.

Klasyfikacja generalna współzawodnictwa sportowego w gminie Łukowica: 1. Stronie – 56 pkt; 2. Łukowica - 54 pkt; 3. Młyńczyska – 44 pkt; 4. Świdnik – 24 pkt; 5. Przyszowa I – 23 pkt; 6. Jadamwola – 17 pkt; 7. Roztoka – 13 pkt; 8-9. Przyszowa II – 7 pkt; 8-9. Jastrzębie – 7 pkt.