W dniu 17.12.2023 r. odbył się Jarmak Bożonarodzeniowy w Łukowicy. Przedstawiciele naszego Szkolnego koła Caritas i Rady Rodziców z SP Stronie mieli swoje stoisko, gdzie można było zakupić miedzy innymi słodycze z czasów PRL-u oraz świąteczne dekoracje i ozdoby. Mimo, że w naszej szkole kiermasz świąteczny już się odbył, chcieliśmy skorzystać z zaproszenia i spotkać się z innymi wystawcami, a dochód wsparł leczenie i rehabilitację małego Gabrysia, podopiecznego Fundacji Dzięki Tobie.

Z pieniędzy pozyskanych w Mikołajkowym Kiermaszu w SP Stronie sfinansowane zostały min.: wyjazd dzieci z oddziału przedszkolnego na występ do Limanowej, materiał służący jako tło podczas akademii, stół do piłkarzyków na dolnym holu oraz remont dużego stołu do piłkarzyków na holu górnym.