Dnia 23 kwietnia 2024 roku w naszej szkole już po raz kolejny odbył się Szkolny Dzień Języka Angielskiego. W tym dniu nauczyciele - angliści zorganizowali dla swoich uczniów konkurs na najciekawsze przebranie nawiązujące do jednego z krajów europejskich.

Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowania językami obcymi, pobudzanie do ich nauki oraz promowanie kultury państw, w których się ich używa. Ponadto konkurs służył integracji społeczności szkolnej oraz inspirował ją do twórczych działań.

W wyniku głosowania dokonanego przez nauczycieli, pracowników oraz uczniów wyłoniono zwycięzców:

I miejsce - Wiktor Kowalczyk kl. V

II miejsce - Helena Augustynek kl. V

III miejsce - Jan Bachowski ex æquo Roman Gryźniak

Wyróżnienia: Olga Szpiech, Franciszek Augustynek

Pierwsze trzy miejsca premiowane zostały nagrodą. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali słodki upominek.

Dodatkowo w czasie przerw lekcyjnych wszyscy uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego rozwiązując krzyżówki, zagadki, wykreślanki. Mogli również miło spędzić czas w ramach oglądania 15 minutowych filmów, bajek.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Dzień Języka Angielskiego będzie cieszył się jeszcze większą popularnością.