13 października w naszej Szkole odbyła się Uroczystość Ślubowania Klasy Pierwszej połączona z akademią z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uczniowie, nauczyciele i rodzice zgromadzili się na sali gimnastycznej. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, Pan Dyrektor powitał wszystkich zebranych oraz podziękował wszystkim pracownikom Szkoły za wykonywaną pracę. Następnie przedstawiciele samorządu szkolnego złożyli pracownikom Szkoły życzenia i ofiarowali drobne upominki. Wiele ciepłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pedagogów, Ich poświęcenie i troskę o wychowanie dzieci i młodzieży. Potem przyszedł czas na drugi punkt spotkania, czyli przyjęcie uczniów klasy pierwszej w poczet społeczności szkolnej.

Po występach artystycznych nastąpiło uroczyste ślubowanie. Następnie Pan Dyrektor dokonał pasowania na ucznia oraz wręczył pierwszoklasistom medale, dyplomy oraz upominek od rodziców.

Na zakończenie akademii Pan Dyrektor podkreślił wkład i zaangażowanie nauczycieli w pracę wychowawczą i dydaktyczną. Następnie złożył gratulacje uczniom, którzy zdobyli wysokie miejsca na zawodach sportowych, wręczając im dyplomy i puchary.