W piątek 27.09.2024 r. chętni uczniowie z klas VI-VIII wraz z wychowawcami wybrali się do Nowego Sącza na zajęcia w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców, wydarzenie to miało na celu w przystępny sposób pokazać osiągnięcia naukowe i sportowe oraz zainspirować młodych ludzi do podjęcia w przyszłości kariery naukowej. Poszczególne zajęcia, pokazały uczestnikom jak bardzo interesująca jest praca naukowców oraz to, że nauka to wszystko co nas otacza, a naukowcy w swoich laboratoriach codziennie pracują nad tym, aby nasze życie było lepsze, łatwiejsze i bardziej nowoczesne. Uczniowie mogli zobaczyć różnorodne zajęcia, pokazy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu, na których mogli się podzielić własnymi doświadczeniami z zakresu uczestnictwa w ruchu drogowym. W czasie warsztatów sportowych uczestnicy wzięli udział w grach i zabawach ruchowych, które wykorzystuje się podczas szkolenia różnych sztuki walki. Następnie udaliśmy się na wydział lekarski, gdzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach dotyczących zdrowego żywienia, zapoznali się z prezentacją stołu anatomicznego, przyglądali się pracy lekarza i pielęgniarki oraz mogli obejrzeć ciekawe próbki pod mikroskopem.

Udział w Małopolskiej Nocy Naukowców był dla uczniów nie tylko elementem doradztwa zawodowego, ale również możliwością przyjrzenia się pracy naukowców.