W ramach realizacji PROGRAMU TRZYMAJ FORMĘ  nawiązała z nami współpracę jedna ze szkół w ramach programu eTwinning.

PREZENTACJA

Tytuł projektu:            ‘My health- my wealth’ (Moje zdrowie- Moje bogactwo)

Cel – projekt polega na promowaniu zdrowego stylu życia wśród młodzieży.

Zadania:

1. Uczniowie prezentują swoje skojarzenia z pojęciem ‘zdrowy styl życia’ – tworzą wspólną chmurę wyrazową.
  2. Uczniowie opracowują pytania do ankiety i przeprowadzają ankietę wśród uczniów swojej szkoły na temat nawyków żywieniowych wśród nastolatków – następnie każda szkoła opracowuje i prezentuje wyniki ankiety.
  3. Uczestnicy projektu wspólnie tworzą ‘Kodeks zdrowego nastolatka’
  4. Szkoły biorące udział w projekcie prezentują swoje logo projektu, hasło promujące zdrowy styl życia. Następnie głosują na najlepsze logo i hasło. Najbardziej popularne logo i hasło staje się oficjalnym logiem i hasłem projektu.
  5. Uczniowie wspólnie piszą wiersz o zdrowym stylu życia.
  6. Uczniowie tworzą książkę kucharską przedstawiającą pomysły na ‘zdrowe szkolne drugie śniadanie’. Udział w projekcie uświadomi uczniom jak ważną rolę odgrywa prawidłowe odżywianie dla zdrowia i rozwoju każdego człowieka oraz pomoże w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych.

Ponadto uczniowie poszerzą swoją wiedzę leksykalną z języka angielskiego z zakresu tematycznego: żywienie.