7 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Zdrowia. Z tejże racji uczniowie i wychowawcy Szkoły Podstawowej w Stroniu włączyli się w liczne działania promujące zdrowie i zdrowy styl życia. Poza warsztatami i prelekcjami na zajęciach z wychowawcą, warsztatami profilaktycznymi z pedagogiem, edukacji społecznej, lekcji biologii, techniki oraz wychowania fizycznego, klasy 5-8 jeszcze intensywniej realizowały program "Trzymaj Formę".

Podsumowaniem "miesiąca zdrowia w szkole" był udział klas 5-8 w projekcie eTwinning na lekcjach języka angielskiego pt. "Moje zdrowie - moje bogactwo" (My health - my wealth). Uczestnicy samodzielnie opracowali zestaw wskazówek dla nastolatków, aby zdrowo się odżywiać i żyć, pisali zdrowe menu śniadaniowe, ułożyli pytania do ankiety, odpowiedzieli na nie i zaprezentowali wyniki. Niektórzy z przyjemnością skomponowali wiersz, a nawet stworzyli LOGO projektu. Szczegółowe informacje i prezentacja w zakładce PROJEKTY.