Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym uczestniczyła w projekcie ESA, czyli Edukacyjnej Sieci Antysmogowej. W ramach tego projektu, wspólnie ze szkołami i przedszkolami z całej Polski, działamy na rzecz poprawy jakości powietrza, angażując się w różnorodne inicjatywy promujące czyste powietrze.

W kwietniu 2024 r. przystąpiliśmy do ekologicznego konkursu plastycznego skierowanego do przedszkolaków oraz uczniów klas 1–3 szkół podstawowych. W konkursowych pracach należało w interesujący i twórczy sposób przedstawić problem smogu, jego wpływ na zdrowie lub promować aktywne działania na rzecz czystego powietrza.

Z naszej szkoły III miejsce w konkursie zajął Tymon Plata z oddziału przedszkolnego. Gratulujemy!