W czwartek 03.10.2024 uczniowie klas VII- VIII wraz z wychowawcami wybrali się w ramach doradztwa zawodowego do Szkoły Branżowej I stopnia Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Limanowej.
Dyrektor szkoły oraz Nauczyciele przyjęli nas bardzo gościnnie i przedstawili bogatą ofertę kształcenia zawodowego. Nasi uczniowie dowiedzieli się w jakich zawodach mogą się w przyszłości kształcić, mieli możliwość porozmawiać z uczniami tamtejszej szkoły i dowiedzieć się wielu przydatnych informacji. Pan Dyrektor oprowadził nas po szkole prezentując bogate wyposażenie poszczególnych sal lekcyjnych. Na koniec naszej wizyty uczniowie wzięli udział w konkursie dotyczącym prezentowanych zawodów i otrzymali drobne upominki. Bardzo dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom Szkoły Branżowej I stopnia Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości za serdeczne przyjęcie naszych uczniów oraz ciekawe informacje na temat szkoły.
Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej, w którym mogliśmy obejrzeć ciekawe ekspozycje oraz wzbogacić wiedzę na temat Limanowej.
Na koniec odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną, w której uczniowie zapoznali się z bogatym księgozbiorem i obejrzeli wystawę sztuki nowoczesnej.