W dniu 26.11.2018 r. do naszej Szkoły została zaproszona  przez Szkolne Koło Caritas  pani Małgorzata Pietrucha, która przez dwa lata przebywała na misjach w Kamerunie. Na placówce  misyjnej  jako wolontariuszka  pracowała z dziećmi głuchymi. Pani Małgorzata przybliżyła nam jak wygląda życie tamtejszych ludzi, w jakich warunkach uczą się dzieci. Dzięki zdjęciom i nagraniom, które zaprezentowała nam pani Małgosia mogliśmy zobaczyć jak radzą sobie dzieci niepełnosprawne na co dzień. Na zakończenie  dzieci nauczyły się w języku migowym słowa „dziękuję”.

Szkoła dla dzieci głuchych znajduje się w mieście Bertoua- stolicy wschodniego regionu kraju. Utworzyła ją pani Ewa Gawin (przebywająca na misjach w Afryce prawie 30 lat), przy wsparciu diecezji tarnowskiej oraz pomocy Kolędników  Misyjnych. Szkoła ta istnieje już około 14 lat. Najpierw było to tzw. Centrum Alfabetyzacji i liczyło ono 4 uczniów. W ciągu lat szkoła się rozrastała. Obecnie uczęszcza do niej około 150 dzieci. Te, które pochodzą z odległych regionów, mieszkają w internacie.

Oprócz nauki poza lekcjami, dzieci z internatu dbają o porządek na terenie szkoły, czystość w salach, w których mieszkają, piorą swoje ubrania, pomagają w kuchni oraz przy uprawie pola. Mają również czas na zabawę. Do rodzin wracają tylko na wakacje, Boże Narodzenie i Wielkanoc. Pozostałą część roku szkolnego spędzają w internacie. Spowodowane to jest kiepskim połączeniem i dużymi odległościami między swoim domem a szkołą.